Ďalšie dvojjazyčné tabule v Moldave

Dňa 29. apríla zorganizovala Nadácia pre budúcnosť tlačovú konferenciu v Moldave pri príležitosti ukončenia projektu. Na podujatí predstavil predseda nadácie a projektový manažér výsledky dosiahnuté za predchádzajúce dva roky.

Cieľom cezhraničného Interreg projektu s názvom Linguistic Landscape bolo posilnenie dvojjazyčnosti regiónov popri slovensko-maďarskej hranici v sektoroch ako sú gastronómia, turizmus alebo obchod.

Vďaka dvojročnému projektu si môžeme všimnúť niekoľko pozitívnych zmien v našom okolí. „V Moldave napríklad dostalo niekoľko firiem a inštitúcií dvojjazyčné informačné tabule, medzi inými napríklad Mestské kultúrne stredisko, Infocentrum, obchod Bodlár+, Šimi Bar, KCÚBaR či Maďarský dom.“ Poznamenal Csongor Bartók, projektový manažér projektu LingLand.

„S členmi mládežníckej organizácie Via Nova sme už miestne firmy obdarovali dvojjazyčnými tabulami aj v minulosti, preto som rád, že sme v tejto iniciatíve mohli pokračovať s podporou Európskej únie. Dúfam, že aj v budúcnosti budeme mať podobnú príležitosť, pretože aj Moldava bola odjakživa dvojjazyčné mesto, obyvatelia teda určite uvítajú popri slovenských nápisoch aj tie maďarské“ – dodal projektový manažér.

Éva Kovács

Oddajte komentar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

Komentirate prijavljeni s svojim WordPress.com računom. Odjava /  Spremeni )

Twitter picture

Komentirate prijavljeni s svojim Twitter računom. Odjava /  Spremeni )

Facebook photo

Komentirate prijavljeni s svojim Facebook računom. Odjava /  Spremeni )

Connecting to %s